REZULTATE APRILIE 2019

REULTATE MARTIE 2019

REZULTATE LA COMPETITIILE SPORTIVE DIN CADRUL CAMPIONATELOR NATIONALE – LUNA NOIEMBRIE 2018 (CLICK AICI)

REZULTATE LA COMPETITIILE SPORTIVE DIN CADRUL CAMPIONATELOR NATIONALE LUNA OCTOMBRIE 2018

Nr. Crt.

 

             SECTIA

 

       LOC DE DESFASURARE                             REZULTATE                       NUME SPORTIV
1. Atletism Cluj Napoca 13.10.2018 Concurs National de Stafete Loc I   Stafeta 4x 400m (DavId Gudi, Andrei Niculita, Leonard Coanca, Andrei Toma)

Loc I  Stafeta 100+200+300+400m (DavId Gudi, Andrei Niculita, Leonard Coanca, Andrei Toma)

Loc I   Stafeta 4x400m (Andrei Nastasache, Florin Nica, Eduard Chivi, Alexandru Saceanu)

Loc II   Stafeta 100+200+300+400m (Andrei Nastasache, Florin Nica, Eduard Chivi, Alexandru Saceanu)

2. Atletism Calarasi 20.10.2018 Cupa „ Marius Petrescu” Loc I  Toader Rebeca  50m si 300m

Loc I   Gudi Ayan 50m

Loc I   Zinca Andrei  500m

Loc I   Ristulescu Rossana 600m

Loc I   Teodor marin 600m

Loc I   Niculita Andrei  lungime

Loc I   Toma Andrei  800m

Loc I   Baicu Raluca  80m

Loc I   Nica Florin, Olteanu  Nicolae  80m

Loc I   Nica Florin lungime

3. Handbal Ploiesti 07.10.2018 Campionat National Jun III masculin CSS Ploiesti – CSM Ploiesti  34-41
4. Handbal Ploiesti 07.10.2018 Campionat National Jun II feminin CSS Ploiesti – CSS Sf. Gheorghe  27-21
5. Handbal Buzau 14.10.2018 Campionat National Jun II feninin HCM Buzau – CSS Ploiesti  16-26
6. Handbal Plopeni 21.10.2018 Campionat National Jun II feminin CSO HC Activ Plopeni – CSS Ploiesti  22-25
7. Handbal Ploiesti 28.10.2018 Campionat National Jun II feminin CSS Ploiesti – ACS Corona Brasov  20-28
8. Inot Izvorani 20-21.10.2018 Cupa de Toamna Inot Loc I    Spanu Clara  200 liber

Loc I    Spanu Clara  400 mixt

Loc II   Spanu Clara  100 liber

Loc III  Spanu Clara  200 fluture

Loc I    Ciaus Catalin 200 fluture

Loc III  Ciaus Catalin 200 liber

Loc III  Dumitrascu Andrei  100 spate

Loc III  Dumitrascu Andrei  200 spate

Loc III  Dumitrascu Andrei  50 liber

Loc II   Viju Tiberiu 200 liber

9. Judo Brazi 12-14.10.2018 Campionat NatIonal NeWaza U15,U13,U11 Loc I   Tolea Vanessa  44 kg

Loc I    Arsenie Rares  66 kg

Loc II   Ciurca Alexandra  44 kg

Loc II   Nitescu Stefanita  55 kg

Loc II   Raduta Leonard  +55kg

Loc III  Stan Alexandra 36 kg

Loc III  Cristea Alexia 36 kg

Loc III  Petraru  Ioana  44 kg

Loc III  Teodor Miron  27 kg

Loc III  Cristescu Andrei  55 kg

Loc III  Petre Sebastian  42 kg

Loc III  Manolache Mario  34 kg

Loc V   Zmeu Darius  38 kg

Loc V   Matei Iulian 34 kg

Loc V   Predescu Andrei  66 kg

10. Judo Tg. Mures 21.10.2018 T.I. Cupa Muresul Cis Gaz Loc I   Petre Alexandru  73 kg

Loc I   Tolea Vanessa  44 kg

Loc I   Croitoru Bianca 36 kg

Loc I   Petraru Ioana  40 kg

Loc I   Raduta Leonard  55 kg

Loc II  Petre Sebastian  38 kg

Loc III Predescu Andrei  66 kg

Loc III Radoi Antonia  57 kg

Loc III Keller Mihai 27 kg

Loc V  Nitescu Andrei  55 kg

Loc V  Tomescu Jasmine 32 Kg

Loc V  Giubernea Darius  34 kg

11. Judo Deva 26-28.10.2018 Campionat  Nat. Echipe Juniori  I Loc II  Echipa masculina (Minigote Antonio, Colt Marius, Onofrei Paul, Pirloga Andrei, Anastase Sergiu, Constantin Ionut)
12. Judo Deva 26-28.10.2018 Campionat  Nat. Echipe Juniori  I Loc III  Echipa feminina  (Schiopu Florina, Cristea Denisa, Lungu Codruta, Preda Otilia, Marcu Diana, Suciu Bianca)
13. Judo Deva 26-28.10.2018 Camp.  Nat. Individual NeWaza  Juniori  I Loc II  Constantin Ionut  81 kg

Loc V  Lungu Codruta  52 Kg

Loc VII  Cristea Denisa  63 kg

Loc VII  Marcu Diana +63 kg

14 Tenis Bucuresti 01-04.10.2018 Camp. Nat. pe Echipe Seniori Loc  IV
15 Tenis Curtea de Arges

05-10.10.2018

Cupa Arges Expres Loc   I  Iurea Irina

Loc V-VIII Iurea Sabina

16 Tenis Bucuresti 08-11.10.2018 Campionat National pe Echipe U18 Loc I  (Davidescu Gabriela, Tutunaru Luminita, Staiculescu Alexandra, Baranescu Ilinca)
17 Tenis Bucuresti 15-19.10.2018 Cupa ATH Loc III  Tudoran Tiberiu
18 Tenis Ploiesti 20-25.10.2018 Cupa S&F Loc II   Iurea Irina

Loc III  Iurea Sabina

 

REZULTATE  LA  COMPETITIILE SPORTIVE DIN CADRUL CAMPIONATELOR NATIONALE LUNA IULIE 2017

Nr.crt SECTIA Loc de desfasurare rezultate Nume sportiv
1 ATLETISM Pitesti Campionat   National Seniori si Tineret   7-8 iulie 2017
Loc III tineret  4x 400m Saceanu  Alexandru

Nastasache Andrei

Parepa Sebastian

Nastase David

Loc V  seniori si tineret  400m Nastase David
Bucuresti Campionat National  Juniori III             15-16 iulie 2017
Loc II  – 400 m Andrei Rebeca
Loc III – 400m Neagu Nicoleta
Loc II – stafeta    4x100m Ionita Robert

Patrichi Andrei

Gudi David

Niculita Remus

Loc III – stafeta 100,200,300,400  m baieti Ionita Robert

Patrichi Andrei

Gudi David

Niculita Remus

Loc II – stafeta 4×100 m  fete Teodoru Alexandra

Baicu Raluca

Neagu Nicoleta

Andrei Rebeca

2 INOT Targoviste Campionat national cadeti        13-16 iulie  2017
Loc  VIII –  200 m fluture

 

Dumitrascu Andrei
3

 

JUDO

 

Lituania Campionat European Cadeti   U 18    30iunie-02 iulie 2017
Loc IX- 73kg Pirloga Andrei
Loc IX – 55kg Onofrei Paul
Bulgaria Campionat Balcanic Juniori   U 21     12 iulie 2017
Loc II –  100kg Baicu Andrei
Loc V – 52kg Schiopu Florina
Loc V  – 90kg Ciolan Razvan
Salonic Campionat Balcanic     U15        31 iulie 2017
Loc III – 55kg Arsenie Rares

                                                                                                                                                                       

REZULTATE  LA  COMPETITIILE SPORTIVE DIN CADRUL CAMPIONATELOR NATIONALE LUNA IUNIE 2017

Nr.crt SECTIA Loc de desfasurare rezultate Nume sportiv
1 ATLETISM Cluj Napoca Campionatele  Internationale  ale Romaniei 3-4 iunie 2017
Loc IV  400m Nastase David
Loc V 400 m Paslaru Mihai
Loc III – stafeta 4*100m Geamanu Alexandru

Burcea Ovidiu

Radu Adian

Oprina Bogdan

Bucuresti Campionat National Copii 1, 2, 3            18-19 iunie 2017
Loc I  – stafeta 4*100 m Chivi Rudan

Marin Theodor

Blanaru Alexandru

Echimescu David

Loc II – 800m Blanaru Alexandru
Loc II – 300m Echimescu David
Loc III – 300m Chivi Raul
Loc I – stafeta 8*50m mixta
Loc III – stafeta 2   8*50m – mixta
Loc III – 50 m Radu David
Loc III – 300m Serbanoiu Nicolae
Loc III – saritura in inaltime Iancu Teodora
Pitesti Campionat  National Juniori II      24-25 iunie 2017
Loc III – stafeta 4*100m Iosif Nastase

Florin Nica

Alin Voicu

Alexandru Saceanu

Loc V – stafeta 4*100m Alexandra Teodoru

Nicoleta Neagu

Raluca Baicu

Andrei Rebecca

Loc VI – 400m Nicoleta Neagu
Loc III – 200m Geamanu Alexandru
Loc VII – 100m Geamanu Alexandru
2

 

JUDO Turcia Campionat Balcanic  U18          2-4 iunie 2017
Loc III – cat.70kg Marcu Diana
Timisoara Campionat  National  Copii U23-U12       16-18 iunie 2017
Loc I – 66 kg Petre Alexandru
Loc I – 29 kg Cristea Alexia
Loc I – 36kg Tolea Vanesa
Loc II– 32kg Cristescu Theodora
Loc III – 32kg Ciurca Alexandra
Loc III – 52kg Radoi Alexia
Loc V – 29kg Stan Alexandra
Loc V –  +57kg Trandafir Alexia
Baia Mare Campionat National  Copii   U10-U11      23-25 iunie 2017
Loc I -46kg Raduta leonard
Loc II – 30kg Manolache Mario
Loc III – 29kg Buzoianu Alexandra
Loc III- 32kg Ungureanu Banca
Loc III – 36kg Tunea Ana
Loc III – +55kg Tugui David
Loc III – 36kg Croitoru Bianca
Loc III – 40kg Petraru Ioana
Loc V – 29kg Predescu Ruxandra
Loc V – 30kg Usatescu Alexandru
Loc V – 27kg Dumitrache David
Lituania Campionat European de cadeti U18   30mai-2iunie 2017
Loc IX – 73kg Parloga Andrei
3 SCRIMA Bucuresti Campionat national copii– floreta masculin        25-28 iunie  2017
Loc  V – individual Macove Alexandru
Loc V – echipe Sandu Pavel

Macovei Alex

Ionita Rares

Domnica Alin

4 TENIS DE CAMP Bucuresti Campionat National individual de vara   U 18    1-7 mai 2017
Loc III – dublu Davidescu Gabriela

Staiculescu Alexandra

Loc IV – dublu mixt Staiculescu Alexandra
Loc V-VIII simplu Davidescu Gabriela
Bucuresti Campionat National individual de vara U16   8-12 mai 2017
Loc III – dublu Marinescu Mihai

                                                                                                                                                                       

REZULTATE  LA  COMPETITIILE SPORTIVE DIN CADRUL CAMPIONATELOR NATIONALE LUNA MAI 2017

Nr.crt SECTIA Loc de desfasurare rezultate Nume sportiv
1 JUDO Craiova Campionat National  U15  – finale          12-14 mai 2017
Loc I – cat.55kg Arsenie Rares
Loc III – cat.42kg Doru Fabian
Loc V – cat.42kg Simion Roberto
Loc V – cat.50kg Predescu Andrei
Loc V – cat.60kg Grigore Roberto
Loc V – cat.60kg Ghita Andrei
Loc I –  echipe feminine
Loc III – echipe masculin
 2 INOT Bucuresti Campionatele  Internationale  ale Romaniei      25-28 mai 2017
Loc III – 400 m liber juniori Spanu Clara
Loc VI – 400 m liber senori Spanu Clara
Loc VII – 800 m liber seniori Spanu Clara
Loc V – 800 m liber juniori Spanu Clara
Loc V – 200 m liber senori Spanu Clara
Loc V – 200 m juniori Spanu Clara
Loc VII – 200 m spate juniori Spanu Clara
Loc VIII – 200 m spate seniori Spanu Clara
3 SCRIMA Bucuresti Campionat national Seniori – floret masculine individual  11 mai 2017
Loc  XVI Gheorghe Victor

                                                                                                                                                                       

REZULTATE  LA  COMPETITIILE SPORTIVE DIN CADRUL CAMPIONATELOR NATIONALE LUNA APRILIE 2017

Nr.crt SECTIA Loc de desfasurare rezultate Nume sportiv
1

 

ATLETISM

 

Bucuresti Campionat National COPII 1    01.aprilie.2017
Loc I  – stafeta  – 4*200m  baieti Echimescu David

Marin Theodor

Chivi Ruben

Blanru Alexandru

Loc II – 800 m baieti Blanru Alexandru
Bucuresti Campionat National copii 2, copii 3 FINALA       02.aprilie.2017
Loc II – 200m baieti Boboc Gabriel
Loc III  – stafeta  4*100m baieti Moisoru Luca

Neagu Adrian

Datcu Theodor

Boboc Gabriel

Botosani Campionat National cros  copii 1      7-8.aprilie.2017                                                     
Loc II echipe Blanaru Alexandru

Chivi Ruben

Echimescu David

Marin Theodor

Loc IV individual Blanaru Alexandru
2 BASCHET Constanta Campionat National U18  masculin    10 aprilie 2017

CSS  Ploiesti –  CSS Triumf Radauti      103-86

CSS Ploiesti – CSS Constanta                  65-75

CSS Ploiesti – CSS Craiova                       82-61

M.Ciuc Campionat National U16  masculin    19 aprilie 2017

CSM VS KC M.Ciuc – CSS Ploiesti      89-27

Craiova Campionat National U16  masculin    23 aprilie 2017

CSS Ploiesti – CSS Tg.Jiu      52-78

 

Ploiesti Campionat National U16  masculin    23 aprilie 2017

CSS Ploiesti –CSS Nr.4 Bucuresti      37-47

Craiova Campionat National U16  masculin    28 aprilie 2017

ACS Lions Craiova – CSS Ploiesti     68-44

3 JUDO Oradea Campionat National  Newaza – Cupa Romaniei Seniori      7-9.aprilie .2017
Loc III – cat.52kg Schiopu Florina
Loc V – cat.52kg Lungu Codruta
Loc V – cat.66kg Constantin Ionut
Loc III – cat.52kg Schiopu Florina
Loc III – cat.70kg Marcu Diana
Loc III – cat. + 100kg Zaharia Ionut
Loc III – cat. 48kg Lungu Codruta
Teplice (Cehia) Cupa Europei  cadeti U18                7-9 aprilie 2017
Loc VII – cat.55kg Onofrei Paul
Loc IX – cat.60kg Colt Marius
Rm.Valcea Campionat National  Juniori 4  U14                       20-22 aprilie 2017
Loc I – cat.55kg Arsenie Rares
Loc I – cat.42kg Simion Roberto
Loc I – cat.66kg Petre Alexandru
Loc I – cat.42kg Nitescu Stefan
Loc I – cat.36kg Ciurca Alexandra
Loc I – cat.42kg Cristescu Andrei
Loc I – cat.46kg Predescu Andrei
 5 HANDBAL Ploiesti Campionat National Turneu Semifinal Juniori II masculin   28-30.aprilie.2017

LPS Suceava – CSS Ploiesti            25-21

CSS Ploiesti – CSS Alexandria        32-23

CSS Ploiesti – CSS Galati                 23-28

Mizil Euroregiune  Juniori V masculin         8-9.aprilie.2017

CSS Ploiesti – Pitici Fetesti      23-9

CSS Ploiesti – ACS Mizil           13-7

CSS Ploiesti –  CSM Ploiesti     13-12

                                                                                                                                                                        DIRECTOR, PROF.STANESCU SILVIU

REZULTATE  LA  COMPETITIILE SPORTIVE DIN CADRUL CAMPIONATELOR NATIONALE LUNA MARTIE 2017

Nr.crt SECTIA Loc de desfasurare rezultate Nume sportiv
1

 

ATLETISM

 

Bucuresti Campionat National juniori  II  11-12.martie.2017
Loc III  – stafeta  – 4*400m fete Baicu Raluca

Alexandru Daria

Neagu Nicoleta

Andrei Rebecca

Loc V – Andrei Rebecca
Loc VI Negu Nicoleta
Loc VII Saceanu Alexandru
Bucuresti Campionat National Juniori III      18-19.martie.2017
Loc II – 400m Neagu Nicoleta
Loc IV  – stafeta  4*400m baieti Patrichi Andrei

Ionita Robert

Gudi David

Niculita Remus

2 BASCHET Ploiesti Campionat National U16  feminin   12 martie 2017

CSS  Ploiesti –  LPS Alba Iulia      54-51

Craiova Campionat National U13 masculin   4-5 martie 2017   TURNEU SALA NR.2

CSS Ploiesti – Champions Bucuresti   45-50

CSS Ploiesti – SLAM Bucuresti             45-57

Ploiesti

 

Campionat National U16 masculin  18-19 martie 2017

CSS Ploiesti – “U” Cluj                   26-73

CSS Ploiesti –   ACS BALLER          50-66

Craiova Campionat National U18 masculin  11-12 martie 2017

CSS Radauti – CSS Ploiesti       95-81

CSS Ploiesti-CSS Cosntanta     72-74

CSS Ploiesti-CSS Craiova          78-60

 

3 JUDO CISNADIE Campionat National  U16 JUNIORI III     10-12 martie .2017
Loc I – cat.50kg Gradinariu Vladimir
Loc I – cat.60kg Anastase Sergiu
Loc III – cat.60kg Ghita Andrei
Loc II – echipe masculin Gradinariu Vladimir

Ghita Andrei

Ene Andrei

Anastase Sergiu

Loc III – echipe masculin Moise Alin

Gheorghe Ionut

Manu Tudor

Grigore Roberto

Dr.Tr.Severin Campionat National U21 Juniori I     17-19 martie 2017
Loc I – 100kg Baicu Andrei
Loc II – 73kg Ciocan Razvan
Loc III – 48kg Cristea Denisa
Loc III – 52kg Schiopu Florina
Loc V – 48kg Lungu Codruta
Loc V – 55kg Comanita Alexandru
Loc V – 60kg Tanase Marian
Loc VII – 48kg Tutica Georgiana
Loc VII – 70kg Marcu Diana
Loc VII – 66kg Minigote Alberto
Loc VII – 81kg Pirloga Andrei
Loc VII – 90kg Dinu Claudiu
4 INOT Bacau Campinat National tineret, junior   22-26 martie 2017
Loc I – 1500 liber tineret Spanu Clara
Loc I – 1500 liber juniori Spanu Clara
Loc II – 1500 liber seniori Spanu Clara
Loc II – 1500 liber juniori Spanu Clara
Loc II – 1500 liber juniori Spanu Clara
Loc II – 1500 liber juniori Spanu Clara
Loc III – 1500 liber juniori Spanu Clara
Loc III – 1500 liber juniori Spanu Clara
Loc IV – 1500 liber juniori Spanu Clara
5 HANDBAL Ploiesti Campionat National – juniori  III  feminine   25.martie.2017

CSS Ploiesti – CSS Targoviste       22-14

Brazi Faza judeteana junior IV feminin   19.martie.2017

Locul VI

Plopeni Campionat National – juniori    III  feminin  20 martie 2017

CSO Activ Plopeni – CSS Ploiesti     17-17

Ploiesti Faza judeteana juniori  V  masculin   04.martie.2017

CSS Ploiesti – CSO Mizil       17-12

CSS Ploiesti – CSM Ploiesti   12-14

Medgidia Campionat National – juniori   III  masculin    5 martie 2017

CSS Medgidia – CSS Ploiesti     28-23

Ploiesti Campionat National – juniori   III  masculin    12 martie 2017

CSS Ploiesti – CS Navodari    24-17

Breaza Campionat National – juniori   II masculin   18 martie 2017

CSO Tricolorul Breaza – CSS Ploiesti 20-34

Turda Campionat National – juniori    I  masculin    22-26 martie 2017

Turneu Semifinal

CSS Ploiesti – CSS Medgidia  32-32

CSS Ploiesti – LPS Buzau         27-32

CSS Ploiesti – LPS Liceul “Mihai Viteazul” Alba Iulia      26-26

CSS2Baia Mare – CSS Ploiesti                                             46-32

Css Stiinta Mun.Bacau – CSS Ploiesti                                46-30

6 SCRIMA Izvorani Campionat National tineret     23-24 martie 2017
Loc VIII – individual Gheorghe Vlad
Loc III – echipe Gheorghe Victor

Radulescu Mihai

Gheorghe Vlad

Pavel Madalin

 

Rezultate la competițiile sportive din cadrul campionatelor naționale – luna februarie 2017

Rezultate la competițiile sportive din cadrul campionatelor naționale – luna ianuarie 2017